Bilimevi Türkiye Geneli 1. Öykü Yarışması

8 Ocak 2018 tarihinde Bilimevi Basın Yayın’da düzenlenen ödül töreni ile yarışmacılara plaketleri takdim edildi. Birinci, ikinci ve üçüncü olan isimlere para ödülü ve umre ziyareti hediye edildi.

Türk Dili ve Edebiyatına, Peygamberimizin hayatına ilgi duyan öğrenciler için teşvik ve motivasyon sağlayacak bir öykü yarışması düzenlemeye karar verirken Bilimevi ailesi olarak heyecanlıydık. İlk kez düzenlenecek bu yarışmaya ilgi olacak mı, ne kadar duyurabileceğiz gibi sorular aklımızdaydı. Özellikle dijitalleşme ve sosyal medya meşguliyetinin artmasıyla lise öğrencileri ve özellikle siyer dersi gören imam hatip liselerinde peygamberimizin hayatına dair okuma oranı nasıldı? Seçtiğimiz konuda öykü yazabilmek siyer okuması gerektirmekteydi. Gelen öyküler arasında ilk üçü seçmek hiçte kolay olmadı.

Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi 1999 doğumlu Yaren Minel Özbek ‘Ben Geldim Ya Resulullah’ adlı öykü ile birinci olurken, Bahçelievler Özel İhlas Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi doğumlu Mina Çakır ‘Ben Mekke’yim’ isimli öykü ile ikinci, Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi 1991 doğumlu Feriha Alkan ‘Efendimizin Bir Cümlesi’ isimli öyküsü ile üçüncü oldu. İlk üçün haricinde on katılımcı ise kitap seti ile ödüllendirildi. Kitap seti kazanan yazarlar Ali Demircan (Afyon), Nahide Demirtekin (Urfa), Zeynep Kızıldağ (Van), Rabia Pektaş (Eskişehir), Cansu Yıldırım (Ankara), Betül Kalfa (Bursa), Senanur Barlık (Çorum), Elif Şeker (Antalya), Emine Albayrak (Balıkesir) ve Öznur Kurt (Trabzon) oldu.

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir