MERHABA

KO Kitabın Ortası Dergisi kitabın ve sanatın nabzını tutmak için yola çıktı. Her sayısında okur dünyanıza bir çeşitlik kazandırmak için tematik konular üzerinden kitap dosyaları ve alanlarında uzman isimler ile röportaj yapıyor.

Hem kitap okuma alışkanlığı hem yayıncılık dünyası son yıllarda farklılaştı. Özellikle son yirmi yılda dijital teknolojilerin gelişmesi ve genişlemesi sektörde çeşitli kaymalara yol açtı. Sanat eleştirmenliği ve kitap eleştirileri de buna uygun bir şekilde mecra değiştirdi. Akademik araştırmalar dahi online araştırma forumları üzerinden ve elektronik kitaplar, web siteleri ile online kanallar üzerinden ilerliyor. Bu mecralar, temel araştırmalar için akademik camiada da yetkin kaynaklar olarak tanımlanıyor.

Yazılı kitap ve kültür sanat eleştirilerinin elektronik arşivleri de oldukça önem kazandı. Bu eksende KO Kitabın Ortası ekibi, okurları için geleneksel yayıncılık platformunu, dijital yayıncılık platformuyla birleştiriyor. Kültür sanat etkinlikleri ve kitap eleştirileri alanında, izleyici ve okur ile kaliteli ve kapsamlı bir diyalog platformuna zemin teşkil ediyoruz.

Sosyal medyanın da önem kazandığı günümüzde www.kitabinortasi.com toplumun görüş paylaşımına, kültür-sanat ve yazar dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Geniş bir izleyici ve okur kitlesinin beklentisini yansıtmakla birlikte, etkinliklere katılımı ve okumaya teşvik etmeyi yaygınlaştırmayı da amaçlıyoruz.

Geniş kitap ve sanat yelpazesine sahip olan KO Kitabın Ortası ekibi olarak, kitap ve kültür-sanat dünyasına dair değerlendirme ve yorum çeşitliliğini yansıtmayı, özellikle yayıncı ve yazarları okur ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Müzeler, sergiler, tiyatro, sinema ve kitap dünyası alanında paylaşımları PDF formatında da okumanız için aylık bültenlere ve indirilebilir e- dergiye dönüştürüyor.

Yeni başlayan yazarlara yeni bir platform oluşturmakta amaçlarımızdan biridir. Yazı yazmayı seviyor ve yazdıklarınız bir kenarda bekliyorsa bizimle info@kitabinortasi.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

KO Kitabın Ortası Dergisinin bünyesinde yer alan Bilimevi Yayıncılık, 33 yıldır farklı kitap markalarını yayın hayatına taşımış Bilimevi Kadın, Bilimevi Dışpolitika, Bilimevi İktisat, Makas gibi tematik süreli yayınlara da imza atarken, www.ktpkitabevi.com sitesiyle online kitap ve kırtasiye alışverişlerine yeni bir soluk getiriyor.

KO Kitabın Ortası Ekibi