MERHABA

 

www.kitabinortasi.com kitap ve kültür sanat eleştirisi editörlüğü, bugüne dek Türkiye’de üst düzeyde tutmaya çalışmış tüm editörlerin oluşturduğu standartları koruyarak, çeşitlilik sağlama amacı ile yola çıktı.

Tüm değerli kültür- sanat, fikir emeği ürünlere dair yorumları, makaleleri, söyleşi ve haberleri, tematik bir platformda sizler ile paylaşıyoruz.

Hem kitap okuma alışkanlığı hem yayıncılık dünyası son on yıllarda farklılaştı. Özellikle son yirmi yılda dijital teknolojilerin gelişmesi ve genişlemesi sektörde çeşitli kaymalara yol açtı. Sanat eleştirmenliği ve kitap eleştirileri de buna uygun bir şekilde mecra değiştirdi. Akademik araştırmalar dahi online araştırma forumları üzerinden ve elektronik kitaplar, web siteleri ile online kanallar üzerinden ilerliyor. Bu mecralar temel araştırmalar için, akademik camiada da yetkin kaynaklar olarak tanımlanıyor.

Yazılı kitap ve kültür sanat eleştirilerinin elektronik arşivleri de oldukça önem kazandı. Geleneksel yayıncılık platformu ile okur arasında, www.kitabinortasi.com editörleri öncülüğünde yenilikçi bir iletişim hedefliyoruz.

Kültür sanat etkinlikleri ve kitap eleştirileri alanında, izleyici ve okur ile kaliteli ve kapsamlı bir diyalog platformuna zemin teşkil ediyoruz.

Bu noktada platformda yer alan tüm yazı içeriklerinin www.kitabinortasi.com editörleri denetiminden geçmesi yolunu izlemekteyiz. Sosyal medyanın da önem kazandığı günümüzde www.kitabinortasi.com toplumun görüş paylaşımına, kültür sanat ve yazar dünyası için nabız alınmasına olanak sağlıyor. Geniş bir izleyici ve okur kitlesinin beklentisini, eğilimlerini yansıtmakla birlikte, etkinliklere katılımı ve okumaya teşvik etmeyi, yaygınlaştırmayı da amaçlıyoruz.

Çalışmamızın, sanatı ve kitabı, her bireyin bir parçası haline getirmesini, toplumsal barış sağlanmasında duvarda bir taş olmasını diliyoruz.

Müzeler, sergiler, tiyatro, sinema ve kitap dünyası alanında paylaşımları pdf formatında da okumanız için, aylık bültenlere ve indirilebilir e- dergiye dönüştürüyor, içeriğin periyodik bulunurluğunu kolaylaştırıyoruz. Bu, okura tüm yorum yazılarını kolayca tarama imkânı sağlarken, editöryal denetime tabi yorum alanı ile de dinamizm hedeflemekteyiz.

www.kitabinortasi.com sezonunun tüm kitaplarını, sezonun tüm sanat etkinliklerini veya en iyilerini kapsamış olma iddiasında değildir. Biz, geniş perspektiften bakmaya çalışırken size çiçek bahçesinden bir buket sunuyoruz.

Platformumuzda bazen aynı eser için farklı kalemlerden farklı yorum yazılarına da rastlayacaksınız. Çeşitlilik ilkemiz… Bu anlamda klasik sanat dalları, sergiler, tiyatro oyunları ve kitaplara dair eleştiri yazılarınızı bize yollamanızı rica ediyoruz. Yollanan eleştirilerden aylık olarak belirli sayıda değerlendirmeyi yayınlayacağız. Allah’ın yarattığı her şey sanatını gösterdiği gibi insan ilhamının da iyi ve güzel olanına projektör tutmayı hedeflemekteyiz.

Yeni başlayan yazarlara katkı sağlamak da amaçlarımızdan biri. Kendimizi ve bölümlerimizi geliştirmemiz için her görüşe ve değerlendirmeye açığız. Lütfen görüşlerinizi info@kitabinortasi.com adresine gönderin.

Türkiye’nin farklı illerinden dikkat çekenler, Avrupa, Akdeniz, Uzak Doğu gibi ülkelerden kitap ve sanatsal etkinliklere dair haberleri de platformumuza taşıyoruz.

Dünyanın beğendiği kitaplar, kitap ratingleri, teori ve kaynak kitaplar, tarih ve farklı disiplinlere dair belki aramadığımız ancak bulduğumuzda farklı bakış açıları ve keşiflere yol açacak değerlendirmelere hoş geldiniz.

Son notumuz üstlendiğimiz rolü taşımamız, tavsiyeleriniz, tüm lojistik ve içerik desteğiniz ile sizlerin katılımı sayesinde kolaylaşacak. Kitabın ortasının bundan sonraki sayıları okuyucuya dijital olarak ulaşacak. 32 yıldır farklı kitap markalarını yayın hayatına taşımış Bilimevi Yayıncılık, Bilimevi Kadın, Bilimevi Dışpolitika, Bilimevi İktisat gibi tematik süreli yayınlara da imza atarken, ktp kitap evi mağazaları ile de farklı yayınevlerinin kitaplarını siz okurlar ile buluşturacak. Şimdiden teşekkürler.

kitabinortasi.com editörleri